خلاصه سازی نظر یا عقیده در نظرکاوی (عقیده کاوی)

خلاصه سازی نظر یا عقیده در نظرکاوی (عقیده کاوی)


  • 1,224 بازدید

این مقاله جدیدا در یکی از کنفرانس های داخلی منتشر شده است که به بررسی نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) می پردازد. در این مقاله در بخشی به خلاصه سازی نظرات پرداخته شده است. برخی موارد درست و برخی کاملا گنگ است . کسانی که اقدام به چاپ مقاله می کنند به این نکته توجه کنند نقاط ضعف و قوت مقاله تا ابد بر پیشانی نویسندگان می ماند و این دو نویسنده عزیز از قرار معلوم این موارد را ترجمه کرده اند بدون این که به معنا و مفهوم آن ها توجهی داشته باشند. به طور مثال در متن زیر کلمه review که به معنای نظر یا عقیده بیان شده است، به بازدید ترجمه شده. با خواندن این متن تقریبا چیزی نمی فهمید!!!! به نظر می رسد این مقاله توسط مترجمینی که به این حوزه تسلط ندارند ترجمه شده است. بالواقع پر کردن رزومه با این مقالات چقدر شایسته است؟ قضاوت را به خوانندگان وا میگزارم.

نظرکاوی(عقیده کاوی) چیست؟

انواع نظرکاوی کدامند؟

سرآغازی بر مبحث نظرکاوی؟

کاربردهای نظرکاوی،عقیده کاوی یا تحلیل احساس

"خلاصه سازي عقیده، یک بخش مهم در فرآیند عقیده کاوي است. خلاصه ي بازدید هـاي ارائـه شـده بایـد بـر اساس ویژگی ها یا زیر موضوع هایی که در بازدید ها ذکر شده اند، باشد. کارهاي زیـادي در زمینـه ي خلاصـه سـازي بازدیدهاي تولید شده، انجام شده است. فرآیند خلاصه سازي عقیده به طور عمده شامل دو روش ذیل می باشد: خلاصه کردن کردن بر اساس ویژگی، یک نوع خلاصه سازي است که شامل پیدا کردن واژه هاي تکراري (ویژگی ها) که در بسیاري از بازدید ها ظاهر شده اند، است. خلاصه به وسیله ي انتخاب جملاتی که حاوي اطلاعات ویژگی هاي خاص است، ارائه شده است. ویژگی هاي موجود در متن بازدید می تواند با استفاده از روش آنالیز معنایی پنهان LSA مشخص شوند. فرکانس جمله، تعداد وقوع جمله در یک سند را می شمارد. اگر یک جمله فرکانس بالایی داشت به این معنی است که آن جمله براي ارائه خلاصه مهم تر است. در بسیاري از بازدیدهاي محصول، ویژگی هاي خاص محصول به صورت مکرر ظاهر می شود. و در ارتباط با عقیده کاربر درباره آن است. "

منبع: عقیده کاوي و تحلیل عقاید در نظرسنجی هاي مجازي خانم محبوبه رضوان و آقای مهدی خلیلی

اگر به پژوهش در حوزه نظرکاوی علاقه مند هستید توصیه می کنیم مجموعه  پنجاه مقاله فارسی مرتبط با نظرکاوی، عقیده کاوی و تحلیل احساسات را تهیه بفرمایید.

اگر در حال پژوهش در حوزه نظرکاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.