داده کاوی اطلاعات در مدیریت زنجیره تامین جهت افزایش رضایت مندی مشتریان

داده کاوی اطلاعات در مدیریت زنجیره تامین جهت افزایش رضایت مندی مشتریان


  • 1,398 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

امروزه، توسعه پیوسته مدیریت زنجیره تامین، یافتن روندها و روابط مخفی در داده های حجمیِ شرکت های زنجیره تامین، از طریق داده کاوی میتواند برای شرکتهای مدیریت زنجیره تامین در جهت بهبود تصمیم سازیها و توسعه پیشرفتهای رقابتی بسیار مفید باشد. داده کاوی، با تکیه بر داده های بزرگ اطالعاتی، دانش مربوط به علائق مردم را استخراج میکند. با تکیه بر روشهای داده کاوی امروزی، میتوان مسیرهای سریعتر و نیز روابط سازندهای را بدست آورد که در نگاه نخست شاید قابل درک و ترسیم نباشند. با توجه به نتایج بدست آمده در این مقاله رابطه ی معناداری بین مدیریت زنجیره تامین، عملکرد سازمانی و مزیت رقابتی در دنیای امروز وجود دارد. در این پژوهش به چند مورد از مهمترین معیار های بهبود زنجیره ی تامین اشاره شده است، که با وزن دهی مناسب بین این عوامل، نقش هر کدام از این پارامتر ها ، در افزایش سرعت پردازش اطالعات به منظور رضایت مندی مشتری، تحلیل شده است. با توجه به اهمیت اطالعات در زنجیره تامین ، می توان نتیجه گرفت که علت بسیاری از نا کارآمدیهای موجود در زنجیره تامین ، عدم دقت و صحت اطلاعات و کفایت سیستم های اطلاعاتی یا همان پایگاه داده، که تهیه و پردازش اطلاعات را برعهده دارند، می باشد.پس در یک زنجیره تامین ، کارآیی و پاسخگویی بنگاه ها به داده کاوی اطلاعاتی که با یکدیگر به اشتراک می گذارند بستگی دارد.
 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.