داده کاوی در بیمه خسارت

داده کاوی در بیمه خسارت


  • 681 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

 امروزه، بیمه موجب پیشرفتهای شگرفی در جامعه ما شده است. استرس فزاینده در زندگی روزمره، موجب کاربرد روشهای داده کاوی بر رویِ نسبتهای مالی استخراج شده از صورتهای مالی شرکتها و نیز دیگر اطلاعات در دسترس،میتواند به حسابرسان در کشف تقلب کمک کند؛ به طوری که آنان می توانند از نتایج این تحلیل ها به عنوان یک علامت اولیه هشداردهنده نسبت به وقوع احتمالی تقلب صورتهای مالی بیمه استفاده کنند. کشف نشانگرهای تقلب در صورتهای مالی، اثری بااهمیت بر تعیین تقلب صورتهای مالی داردرشد تقاضای محصوالت بیمه ای میشود.مدل درخت تصمیم گیری که در این ارائه تحلیل شد با توجه به شهودی بودن ان در زمان هایی که نیاز به سرعت در تصمیم گیری باشد قابلیت بهتری دارد .
 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن  و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.