داده کاوی در مدیریت ارتباط با مشتری

داده کاوی در مدیریت ارتباط با مشتری


  • 2,776 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


رفتار مشتری در زمان های مختلف تغییر می کند . در حالت کلی استفاده از تکنیک ها و نرم افزار های CRM در محتوای مناسب برای ارتباط بین سازمان ها ، مشتریانی ایجاد می کند. کلید موفقیت CRM استفاده از تکنولوژی های مختلف و کاربردهای داده کاوی و متدهای مناسب برای محل مناسب و داشتن استراتژی مناسب در مدیریت چرخه زندگی مشتری می باشد. پردازش ها برای تطبیق دادن سازمان با بازار دلیل می شود تا سعی در داشتن مشتریان نهایی تشدید گردد . اطالعات به دست آمده از مشتری برای سازمان به منظور برطرف ساختن نیازها و درخواست های مشتری کمک کننده است . سازمان همچنین سود به دست آورده و یک ارتباط طوالنی مدت را با مشتری نگه خواهد داشت . ولی باید اطمینان خاطر بدهند که حریم شخصی مشتری حفط خواهد شد و در طی مدت استفاده از داده ها تآثیری روی آنها نخواهد گذاشت . استفاده از داده کاوی در CRM  پاسخ مناسبی خواهد بود . از تحلیل تکامل بخش خرده فروشی نتیجه گرفته می شود که تقویت ارتباط در بازار رقابتی امروز مهم است ؛ پیشرفت متدولوژی ها باعث افزایش فروش شده است . با ترکیب  CRM و SCM روشن سازی ماژول های معماری داده کاوی در آینده خواهد بود .
 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر هفتاد مقاله فارسی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری  و مجموعه های مشابه آن  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.