داده کاوی و کاربردهای آن در مهندسی حمل و نقل

داده کاوی و کاربردهای آن در مهندسی حمل و نقل


  • 1,057 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

همانطور که بیان گردید داده کاوی به طور گسترده ای برای استخراج الگوهای جالب برای حجم زیادی از داده ها تعریف می گردد . روشهایی که برای داده کاوی استفاده می گردد از قواعد منظم بسیاری سرچشمه می گیرد که شامل روشهای آمارهای متداول ، machine learning و بازیابی اطلاعات می باشد ، این بدان معناست که برای هر کاربرد داده شده احتمالا تعداد زیادی روش داده کاوی برای یافتن الگوهای مناسب وجود دارد که یک آرایه مغشوش از ابزارهای داده کاوی برای هر کاربرد می باشد که می بایست با دقت فراوان یک انتخاب دقیق داشت . نتایج به دست آمده نشان می دهد که داده کاوی در بخش حمل و نقل نیز یک ابزار موثر می باشد. حال با توجه به عدم کاربرد آن در کشور ما امید است که با مقالاتی از این دست بتوان علاوه بر تکمیل بانکهای موجود و تشکیل انبارهای داده بزرگ از داده های موجود و جمع آوری اطلاعات مورد نیازی که هم اکنون در دسترس نمی باشد و با استفاده از این روشها تغییرات چشمگیری را در بحث حمل و نقل که امروزه در شهرهای بزرگ گریبانگیر همگان می باشد داشت .

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.