درباره استفاده از داده کاوی و یادگیری ماشین برای کشف دانش از شبکه های اجتماعی

درباره استفاده از داده کاوی و یادگیری ماشین برای کشف دانش از شبکه های اجتماعی


  • 522 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

شناسایی حمله قلبی در شهرهای آمریکا بر اساس محتوای توییتر

دالاس و همکاران بر اساس محتوای تولید شده توسط کاربران توییتر در هر یک از ایالت های آمریکا به دنبال یافتن رابطه آنها با حملات قلبی بودند.
 خام این تحقیق از ۸۲۶ میلیون توییت تشکیل شده است که بعد از پیش پردازش به ۱۴۸ میلیون توییت رسیده که از ۱۳۴۷ شهر ایالات متحده آمریکا به دست آمده است ورودی این پژوهش محتوای های تولید شده، اطلاعات دموگرافیک هر شهر مانند جمعیت زنان و مردان، سیاه پوستان و سفیدپوستان و اقوام مختلف که در شهر زندگی می‌کنند. همچنین اطلاعات اقتصادی مانند درآمد ، تحصیلات شهروندان و اطلاعات سلامتی شهر میباشد.
خروجی نیز نرخ احتمال وقوع حمله قلبی است مدل استفاده شده مدل پیش بینی سری زمانی می باشد.
 نکته ای که لازم به ذکر است این است که برای تحلیل محتوای توییت ها از نظر کاوی استفاده شده است ابتدا در مورد موضوعات نظرکاوی انجام شده و محتویات مثبت و منفی مشخص شده است کلمات مثبت و منفی موردشناسایی قرار گرفته است در پایان ادعا شده است بین محتوای مثبت و منفی تولید شده و درجه سلامتی شهروندان رابطه مستقیمی وجود دارد. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.