درباره ایویوز (EViews)

درباره ایویوز (EViews)


  • 1,771 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندانعلم اقتصاد، علوم آمار، داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است. علم اقتصاد دانشی است که با داده ها و آمار اقتصادی سرکار دارد در واقع علم اقتصاد به  اندازه گیری روابط اقتصادی می پردازد. نرم افزار اس پی اس اس Eviews و STATA مهمترین نرم افزارهای علم اقتصاد هستند. آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مفاهیم و مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علم ارزشمند و مهمِ اقتصاد ارایه نماید. 

ایویوز (EViews) به محققان دانشگاهی ، شرکت ها ، آژانس های دولتی و دانشجویان امکان دسترسی به آمارهای قدرتمند ، ابزار پیش بینی و مدل سازی با رابط کاربری مبتکرانه و آسان برای استفاده از آن جهت انجام آنالیز های اقتصادی سنجی را می دهد.

ایویوز  (EViews) یک بسته آماری برای ویندوز است که بیشتر برای آنالیز اقتصاد سنجی محور سری زمانی استفاده می شود. توسط میکرو نرم افزار کمی (QMS) توسعه یافته ، که در حال حاضر بخشی از IHS است. نسخه 1.0 در مارس 1994 منتشر شد و جایگزین MicroTSP شد.  نرم افزار و زبان برنامه نویسی TSP اولین بار در سال 1965 توسط رابرت هال ساخته شد. نسخه فعلی ایویوز (EViews) ایویوز 11 در تاریخ 11 آوریل 2019 منتشر شد.

ایویوز  (EViews)می تواند برای تجزیه و تحلیل آماری عمومی و آنالیز اقتصاد سنجی مانند تجزیه و تحلیل داده های بخش و پانل و پیش بینی سری و زمان پیش بینی استفاده شود.

برای دانلود مجموعه داده های مربوط به علم اقتصاد به وب سایت دیتاهارت مراجعه بفرمایید. 

ترکیبی از قدرت و سهولت استفاده ایویوز (EViews)، آن را به بسته بندی ایده آل برای هر کسی که با سری های زمانی ، داده های مقطعی یا طولی کار می کند ، تبدیل می کند. با ایویوز (EViews)  می توانید داده های خود را به سرعت و کارآمد مدیریت کنید ، تجزیه و تحلیل های اقتصادی و آماری را انجام دهید ، تخمین ها یا شبیه سازی مدل ها را ایجاد کرده و نمودارها و جداول باکیفیت برای انتشار و یا در برنامه های دیگر ایجاد کنید.

ایویوز (EViews) با داشتن یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر شیء گرافیکی و یک موتور آنالیز پیچیده ، بهترین فن آوری نرم افزار مدرن را با ویژگی هایی که همیشه می خواهید می آمیزد. نتیجه یک برنامه پیشرفته است که قدرت بی نظیری را در یک رابط انعطاف پذیر و با کاربرد آسان ارائه می دهد.

برای دانلود مجموعه مقالات فارسی در زمینه علم اقتصاد و مدیریت مالی کلیک کنید. 

بدانید که چرا ایویوز  (EViews) رهبر جهانی در نرم افزار اقتصاد سنجی مبتنی بر ویندوز و انتخاب کسانی است که بهترین ها را می خواهند.

رابط بصری ، آسان برای استفاده

ابزار تحلیلی قدرتمند

مدیریت پیشرفته داده ها

بازده کیفیت ارائه

خط فرمان سنتی و رابط برنامه نویسی

اگر در حال پژوهش در حوزه علم اقتصاد هستید یا به دنبال انجام پروژه های اقتصادسنجی خود با نرم افزارهای Eviews و STATA هستید با آکادمی داده تماس بگیرید.

سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه اقتصاد سنجی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.