درباره نرم افزار داده کاوی وکا

درباره نرم افزار داده کاوی وکا


  • 1,702 بازدید

داده کاوی به دنبال پیدا کردن الگوی مفید در داده است. برای پیدا کردن این الگوی مفید از روش ها و الگوریتم های مختلفی از فیلد ها و حوزه های مطالعاتی استفاده می شود. این روش ها و الگوریتم های مختلف توسط ابزارها و زبان های برنامه نویسی پیاده سازی می شود. در این مقاله مخاطب با یکی از این ابزارها آشنا می شود.
وکا مجموعه ای از الگوریتم های یادگیری ماشین است که برای استفاده در داده کاوی مورد استفاده قرار می گیرد. وکا یکی از کاربر پسندترین ابزارهایی است که کاربران داده کاوی با آن کار می کنند. این ابزار به صورت متن باز و توسط یک دانشگاه نیوزلندی ارائه شده است. در لینک زیر صفحه اصلی این ابزار مشاهده می شود. 
http://www.cs.waikato.ac.nz/ml/weka
ارائه کنندگان این ابزار آن را بدین شکل تعریف می کنند: وکا مجموعه ای از الگوریتم های یادگیری ماشین است که در مسائل داده کاوی استفاده می شود. این ابزار به دو شکل قابل استفاده است در مورد اول به صورت رابط گرافیکی عرضه شده است که کاربرانی که با زبان برنامه نویسی آشنا نیستند می توانند از آن استفاده کنند. در مورد دوم به صورت کتابخانه جاوا عرضه شده است. بدین ترتیب با استفاده از جاوا می توان از وکا استفاده کرد. مجموعه ابزار وکا شامل پیش پردازش, طبقه بندی , رگرسیون , کلاسترینگ , قوانین انجمنی و تصویر سازی است. در این لینک زیر می تونید آموزش های این نرم افزار رو مشاهده کنید. 
https://weka.waikato.ac.nz/explorer
وکا ابزار داده کاوی است که روز به روز گسترش پیدا می کند. در سال های اولیه محدود به چند الگوریتم مطرح داده کاوی بود ولی امروزه حتی به الگوریتم های داده های کلان نیز مجهز شده است. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

نرم افزار داده کاوی وکا سالیان درازی است که توسط دانشجویان و پژوهشگران برای پروژه ها و پایان نامه ها استفاده می گردد. آکادمی داده نیز با تیم مجرب و آشنای خود به وکا آماده است دانشجویان عزیز را یاری نماید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است!