در مورد یکی از کاربردهای استخراج کلمات کلیدی در متن کاوی

در مورد یکی از کاربردهای استخراج کلمات کلیدی در متن کاوی


  • 621 بازدید

استخراج کلمات کلیدی در متن‌کاوی و علوم زیر مجموعه ای آن نقش مهمی ایفا می کند به همین دلیل سعی خواهد شد در این گزارش درباره این موضوع و کارهای انجام شده در این حوزه مطالب مفیدی ارائه شود. کارهای انجام شده بسیاری در حوزه انجام شده است و مقالات زیادی نیز برای بررسی این کارهای انجام شده ارائه شده که در این مجال بخشی از آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این قسمت سعی خواهد شد تحقیقاتی که روی استفاده از استخراج کلمات کلیدی در متن کاوی انجام شده و کارهایی که با استفاده از استخراج کلمات کلیدی ارائه شده معرفی گردد.

متن کاوی چیست؟

منظور از طبقه بندی متون چیست؟

انجام پایان نامه در حوزه متن کاوی

سختی و پیچیدگی زبان فارسی در حوزه متن کاوی

در تحقیق سعی شده است دیدی کلی درباره استخراج کلمات کلیدی ارائه شود. در این مقاله ابتدا تعاریفی از استخراج کلمات کلیدی ارائه شده است و سپس بر رویکردهای مختلف استخراج کلمات کلیدی پرداخته شده است در این تحقیق سعی شده است تمامی روش هایی که برای استخراج کلمات کلیدی ارائه شده است در این مجال تشریح شود. رویکرد های بانظارت و بدون نظارت مورد بررسی قرار گرفته است. روشهایی که در هر دو رویکرد مورد استفاده قرار گرفته است در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند. در بخشی از مقاله درباره مجموعه داده هایی که برای استخراج کلمات کلیدی ارائه شده است و محققین می توانند برای ارزیابی روش خود از آن استفاده کنند معرفی و شناسایی شده است. در بخش پایانی نیز چالش ها و مشکلات ارزیابی روش های ارائه شده برای استخراج کلمات کلیدی مورد بحث قرارگرفته است. این تحقیق به دلیل ارزش بالای علمی، برای ارائه به عنوان منبع اصلی در نظر گرفته شده است. محققین در این مقاله معتقدند هنوز روش کاملی برای استخراج کلمات کلیدی ارائه نشده است و روش های ارائه شده راه بسیاری برای رسیدن به هدف مطلوب دارند. بنابر ادعای نویسندگان در سالیان اخیر روش های بدون نظارت هم به عملکرد مطلوبی رسیده اند و توانسته اند به رقابت با روش های بانظارت بپردازند. در این مقاله سعی شده است روش های ارزیابی استخراج کلمات کلیدی به دقت مورد بررسی قرار گیرد زیرا مقایسه روش هایی که ارزیابی متفاوتی دارند از لحاط علمی دارای اشکال است. در این مقاله پیشنهادهایی برای بهتر کردن و بهبود روش های موجود ارائه شده است. بالاترین دقت های بدست آمده در روش های ارائه شده در جدولی توسط نویسندگان ارائه شده است. 
 
همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید روش های ارائه شده و مجموعه داده استفاده شده به همراه دقت های به دست آمده در شکل بالا مشاهده می گردد. این مقاله برای تحلیل و بررسی دقیق و عمیق استخراج کلمات کلیدی برای علاقه مندان به شدت توصیه می گردد. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.