دسته بندی متون بوسیله تکنیک های ترکیبی داده کاوی

دسته بندی متون بوسیله تکنیک های ترکیبی داده کاوی


  • 578 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در سالهای اخیر استفاده از تکنیک های متن و الگوریتم های هوشمند فراگیر شده است. بسیاری از کارهایی که در گذشته با صرف هزینه های زمانی و مالی فراوان حاصل شده اند، می تواند توسط این تکنیک ها و الگوریتم ها انجام گردد. از سویی دیگر، بسیاری از منابع ما منابع متنی هستند که می توان آنها را موضوع بندی و طبقه بندی کرد. گسترش روزافزون اطلاعاتی که بشر در اختیار دارد، مساله سازماندهی خودکار این اطلاعات اهمیت ویژه ای می یابد. در این میان کار دسته بندی اسناد متنی در گروه های جداگانه بعنوان یک مساله مرکزی باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد. دسته بندی بعنوان یک روش مهم در آنالیز داده ها مطرح است و روش های متعددی در هوش مصنوعی و شناسایی آماری الگو برای این کار پیشنهاد شده است اما استفاده مستقیم از این روشها در کار دسته بندی متن امکان پذیر نمی باشد چرا که در این مساله با تعداد زیادی مشخصه روبرو خواهیم بود. در این پژوهش یک روش ترکیبی که از روش فیلترى IG برای انتخاب ویژگی بهره اطلاعات استفاده شده است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.