دسته بندی متون فارسی با استفاده از یادگیری نیمه نظارت شده

دسته بندی متون فارسی با استفاده از یادگیری نیمه نظارت شده


  • 579 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

امروزه با گسترش روز افزون متون الکتریکی ضرورت وجود ابزارهای دسته بندی متون بیش از پیش احساس میشود . از طرفی مشکل بسیاری از ابزارهای دسته بندی متون بدست آوردن متون آموزشی بر چسب دار است که بدست آوردن این نوع داده ها بسیار پرهزینه است .در حالی که روشهایی مانند روش نیمه نظارت شده برای یادگیری ،از ترکیبی از متون بر چسب دار و بدون برچسب استفاده میکنند . نتایج عملی که در بخش قبل بیان کردیم نشان دادند که به واسطه ی استفاده از متون بدون برچسب، دقت دسته بندی بهبود پیدا خواهد آورد .انتظار میرود در مطالعات بعدی روشهای دیگر یادگیری نیمه نظارت شده زیر مورد ارزیابی قرار گیرند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.