دو مورد از کاربردهای عملی متن کاوی در دهه های گذشته

دو مورد از کاربردهای عملی متن کاوی در دهه های گذشته


  • 870 بازدید

متن کاوی علم کشف دانش از متون است. هر کجا متن ها حضور داشته باشند می توان از متن کاوی استفاده کرد. در این قسمت دو مورد از کاربردهای که متن کاوی در سالیان گذشته داشته است را بررسی می کنیم.

کاربرد متن کاوی بر روی املاک

 در اولین بررسی مطالعه متن کاوی بر روی املاک در شهر بوستون بررسی خواهد شد. سوالی که باعث شروع این تحقیق شد بدین شکل بود. آیا می توان قیمت مسکن در مناطق مختلف این شهر را بر اساس متغییرهای مختلف مثل آلودگی هوا و ... حدس زد؟

در این تحقیق سعی کی شود رابطه قیمت املاک با دیگر متغییر ها مورد بررسی قرار گیرد. در این پژوهش فاکتورهای زیر مورد بررسی قرارگرفته‌اند. منطقه ملک  قیمت ملک  آلودگی هوا در منطقه ملک  میزان جرم و جنایت  درصد زمین‌های خالی در منطقه  اوضاع تجارت در منطقه  متوسط تعداد اتاق در خانه  درصد خانه‌هایی که قبل از ساخته‌شده‌اند  فاصله تا مرکز اشتغال شهر دسترسی به اتوبانها  میزان مالیات  نرخ تعداد معلم در مدارس دولتیدرصد تعداد جمعیت از طبقه پایین جامعه. نویسندگان سعی می کنند بیشتر به عامل آلودگی هوا بپردازند و انرا برجسته کنند.

کاربرد متن کاوی بر روی شغل های آتی مشتریان

در تحقیق دیگری در سال  درباره شغل های آینده مشتریان پژوهشی انجام گرفت.

شرکت  تحقیقی انجام داد بدین مذموم که آیا می توان با استفاده ازاطلاعات شخصی مشتریان شغل های آینده آنها را حدس زد؟ این تحقیق سعی می کند فاکتورهای مرتبط با انتخاب شغل را معرفی کند. شرکت به وسیله مصاحبه تلفنی اطلاعات منزل اطلاعات درآمدی سعی می کند. اطلاعات لازم را جمع آوری کند. هدف این است که با تحلیل های داده های دمگرافیک و تلفنی کاربران را پیش بینی کرد که چه گروههای از کاربران شغل های مشترکی خواهند داشت.

در این تحقیق موارد زیر مورد توجه قرارگرفته‌اند. درآمد ماهیانه، تعداد اسباب کشی منزل در  سال اخیر، سن، تحصیلات، کارهای انجام شده، مدت استفاده از تلفن دقیقه در ماه و تعداد شماره تلفن های مورد استفاده برای اطلاع یافتن از جزییات تحقیق می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.