رابطه بین سلامت روان و سازگاری اجتماعی با عملکرد تحصیلی دانشجویان رشته علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه یزد

رابطه بین سلامت روان و سازگاری اجتماعی با عملکرد تحصیلی دانشجویان رشته علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه یزد


  • 483 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

هدف کلی این پژوهش بررسی رابطه بین سلامت روان و سازگاری اجتماعی با عملکرد تحصیلی دانشجویان رشته علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه یزد بود. بعد از تجزیه و تحلیل داده ها این نتیجه حاصل شد که بین سلامت روان و سازگاری اجتماعی با عملکرد تحصیلی بر مبنای متغیرهای جنسیت، سن، رشته تحصیلی، وضعیت تاهل تفاوت معنادار وجود نداشته و با  یکدیگر یکسانند اما در مورد سازگاری اجتماعی دانشجویان مجرد و متاهل بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی برابری وجود ندارد که با پژوهش های صادقی و همکاران (۱۳۹۰)، اخوان و ولی زاده (۱۳۸۵) همسو می باشد اما با پژوهشهای قمری و همکاران (۱۳۸۹) بوستانسی و همکاران (۲۰۰۵) مغایر میباشد. بنابراین بر اساس یافته های پژوهش حاضر پیشنهاد می گردد که شاخصهای وسیعتر با زمینه ای بازتر و به صورت عمقی تر به کار برده شود و فعالیتهای مراکز مشاوره در جهت بالا بردن سلامت عمومی با استفاده از آگاهی دادن به دانشجویان در طرز برخورد صحیح تر و آگاهانه تر با استرس و مشکلاتشان گسترش یابد و در انتها باید از تلاش استادان برای شناخت هر چه بیشتر مولفه های سلامت روان و سازگاری اجتماعی و تاثیر آن عملکرد تحصیلی دانشجویان یاد کرد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.