راهکارهای بهبود امنیت داده ها در پایگاه داده MongoDB

راهکارهای بهبود امنیت داده ها در پایگاه داده MongoDB


  • 791 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


در این مقاله یک مطالعه تحلیلی از خواص Base پایگاه داده های Nosql با بررسی برخی از سیستمها پرداختیم و بخشی از عملکرد آن را برای رسیدن به سازگاری و در دسترس بودن، مورد بررسی قرار دادیم و در انتها به موارد امنیتی داده ها در پایگاه داده اNosq و حملات و شنود ها و دسترسی های نا معتبر در این سیستم پرداختیم که با استفاده از یک بسته پیشنهادی توانستیم هر ۷ مشکل امنیتی در این نوع سیستمها شامل در نظر نگرفتن امنیت و هویت فرد، ضعف در تأیید هویت، نقاط ضعف مجوز ، مجوز ضعیف برای دسترسی مدیریت، حملات شبکه ای، واسط های رابطه ای متعدد ضعیف، بدون رمزگذاری بودن داده ها، را با توجه به عدم امکان دسترسی به سورس های این نوع پایگاه داده بهبود بخشیده و همچنین راه حل های پیشنهادی خود را در قالب یک بسته نرم افزاری برای جلوگیری از این اتفاقات را ارائه دهیم. این راه کارها با توجه به قابلیت های مطرح شده BASE برای NOSQL مطرح شده و هیچ یک از موارد مربوط به این خاصیت ها را نفی نمی کند.
 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.