روش جدیدی برای داده کاوی مبتنی بر مجموعه های دانه درشت و پردازش تکاملی

روش جدیدی برای داده کاوی مبتنی بر مجموعه های دانه درشت و پردازش تکاملی


  • 510 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این مقاله یک روش جدید برای تولید درخت تصمیم با استفاده از تئوری مجموعه های دانه درشت و پردازش تکاملی ارائه شد. مراحل مختلف شامل پیش پردازش داده ها ، انتخاب مشخصه های مناسب و ساخت درخت تصمیم به تفصیل بیان شد و نتایج حاصل از این کار با نتایج و الگوریتم های معتبر مورد مقایسه قرار گرفت و نشان داد که این روش در مقایسه با آنها بسیار بهینه عمل می کند. از مزایای این روش می توان به کار ، بر روی مجموعه داده های بزرگ با مجموعه مشخصه های فراوان اشاره نمود و از معایب این روش نیز می توان به کم بودن درصد طبقه بندی آن اشاره نمود. از کارهای آینده برای بهینه نمودن این الگوریتم می توان به جایگزین نمودن روش مورچگان به جای الگوریتم ژنتیک در انتخاب مشخصه ها و ساخت درخت تصمیم اشاره نمود و از روشهای بهینه نمودن نتیجه طبقه بندی نظير Bagging و Boosting برای رسیدن به نتیجه بهتر استفاده نمود .

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.