روش های داده کاوی پزشکی برای بیماری های متناوب دوره ای

روش های داده کاوی پزشکی برای بیماری های متناوب دوره ای


  • 453 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

در این مقاله، ما روابط زمانی که در پایگاه داده های پزشکی برای کاوش الگوهای متناوب دوره ای پنهان مانده اند را مورد مطالعه قرار دادیم. دو پارامتر توسط کارشناسان این حوزه برای استخراج الگوهای متناوب دورهای بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این دو پارامتر برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه مورد استفاده قرار می گیرد. این پارامترها پشتیبانی کمینه و دوره تناوب می باشد. در بعضی از روش ها از هر دو پارامتر استفاده میشود در حالی که دیگر روش ها فقط پارامتر پشتیبانی را به کار می برند. مسئله نرخ آیتم نیز شناسایی می شود و می تواند توسط کمترین پشتیبانی و بیشترین تناوب حل شود. به عنوان کار آینده، ما باید به دنبال روشی مؤثرتر باشیم که به استخراج الگوهای متناوب دوره ای که توسط بیمارستان و در حوزه بهداشت و درمان استفاده می شود، کمک کنیم. به همین منظور برای کار آینده، ما یک ابزار را به همراه یک روش جدید توسعه می دهیم که بتواند بیماری های متناوب دوره ای را استخراج کند و بهترین تصمیمات را حوزه بهداشت و درمان بگیرد.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

در مورد داده کاوی سلامت

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.