سیستم های داده کاوی توزیع شده چندعامله

سیستم های داده کاوی توزیع شده چندعامله


  • 612 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده
تکنیک داده کاوی توزیع شده؛ یکی از شاخه های علمی جدید و رو به توسعه داده کاوی، دارای پتانسیل بسیار بالای برای پایه ریزی زیربنایی، تکنیکی و عملی است که براساس نیاز به کاوش در منابع غیر متمرکز داده ای به وجود آمده است. همچنین می توان سیستم های چند عامله را انتخاب مناسبی برای حل مسائل توزیع شده دانست زیرا این سیستم ها اغلب با کاربردهای پیچیده مواجه هستند. در این مقاله به بررسی و مرور جدیدترین تحقیقات در خصوص یکپارچگی سیستم های چندعامله و سیستم های داده کاوی توزیع شده می پردازیم و سپس شاخص هایی نظیر میزان اهمیت، ساختار سیستم های موجود و روند تحقیقات در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نتیجه گیری
امروزه، یکپارچگی و تعامل بین عامل و داده کاوی توزیع شده به عنوان یک حوزه تحقیقاتی مهم مطرح است سیستم های چندعامله اساسا برای حل مشکلات به صورت گروهی در محیط های توزیع شده، طراحی شده است. بسیاری از این محیط های کاربردی به طور عملی با تحلیل و کاوش داده روبرو هستند؛ لذا تعامل و ادغام این دو تکنولوژی، نه تنها انواع مشکلات در هریک از این زمینه ها را حل می کند بلکه باعث ظهور تکنیک های خلاقانه نیز می شود. در این مقاله سعی نمودیم که به طور اجمالی نگاهی بر مفاهیم اولیه سیستم های داده کاوی چند عامله و کاربردهای اساسی آن داشته باشیم.
پیشنهاد می شود در آینده تحقیقات و توسعه بیشتری روی مسأله عامل کاوی صورت بگیرد زیرا این موضوع ارزش صرف وقت و هزینه را دارد و می تواند موجب پیشرفت شایانی در علم داده کاوی گردد.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.