شناسایی تقلب در مؤسسات مالی با استفاده از تلفیق الگوریتم ممتیک و سیستم فازی

شناسایی تقلب در مؤسسات مالی با استفاده از تلفیق الگوریتم ممتیک و سیستم فازی


  • 510 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

با توجه به نتایج آزمایش های مختلف، سیستم پیشنهادی توانست کارایی و دقت قابل قبولی را از خود ارائه دهد. سیستم پیشنهادی با استفاده از دو معیار ارزیابی دقت و فراخوانی برای حل مسئله ی کشف تقلب مورد ارزیابی قرار گرفته است. نتایج این آزمایش ها برتری دقت سیستم پیشنهادی را نشان داده است. عامل اصلی افزایش دقت عملکرد سیستم، معرفی وزن های بهبود یافته برای سیستم استنتاج فازی توسط الگوریتم ممتیک پیشنهادی بوده است.
به این ترتیب در این مقاله پس از بررسی روش های ارائه شده در حوزه کشف تقلب، مدلی جدید برای کشف تقلب ارائه شد که بر اساس تلفیق سیستم استنتاج فازی و الگوریتم ممتیک است. با توجه به کارایی خوب و دقت مطلوب برای آموزش و آزمون می توان پیشنهاد داد با دید کاربردی به سیستم ارائه شده در مؤسسات مالی و بانکها توجه کرد و آن را برای پیش بینی و تشخیص تقلب مورداستفاده قرار داد.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.