شناسایی شخصیت با بررسی تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی

شناسایی شخصیت با بررسی تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی


  • 604 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

گوندوکو  مطالعه‌ای انجام داده است به این ترتیب که سعی کرده است با تحلیل عکس های منتشر شده یا لایک شده در فضای مجازی توییتر شخصیت افراد شناسایی شود. بدین ترتیب که شش گروه تصاویر مشخص شده اند و تصاویری که توسط کاربر لایک می شود در یکی از این گروه ها طبقه بندی می شود سپس با همسان‌سازی انجام شده بین گروه‌های تصاویر و تیپ های شخصیتی سعی می شود تیپ شخصیتی فرد پیش بینی گردد.
 در واقع اگر کاربر تصاویری که در گروه Brightness  قرار دارد را لایک کرده باشد یا منتشر کرده باشد می‌تواند جز تیپ شخصیتی openess  قرار گیرد.
مجموعه داده این تحقیق از یک و نیم میلیون تصویر و ۴۰۰ هزار کاربر تشکیل شده است. برای طبقه بندی تصاویر در 6  گروه مشخص شده از شبکه عصبی کانولوشنال  استفاده شده و شبکه عصبی کانولوشنال عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داده است.
 نتایج به دست آمده نشان می دهد استفاده از تحلیل تصاویر می‌تواند به پیش بینی دقیق شخصیت کاربر منجر شود. کاربران شبکه های اجتماعی باید بدانند هر فعالیتی که در شبکه‌های اجتماعی انجام میدهند می تواند منجر به شناسایی بعدی از شخصیت آنها شود بدین ترتیب می توان ادعا کرد هر فعالیتی در شبکه های اجتماعی منجر به شناسایی بیشتر شخصیت شما می شود.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.