شناسایی هرزنامه با استفاده از رویکرد شبکه عصبی

شناسایی هرزنامه با استفاده از رویکرد شبکه عصبی


  • 894 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

طبقه بندی ایمیل می تواند به عنوان یک حالت خاص از طبقه بندی متن در نظر گرفته شود زیرا محتوای ایمیل شامل کلمات، جملات است. به جهت استخراج ویژگی در این تحقیق از روش فرکانس سند استفاده شد که این روش رویکردی مقیاس پذیر می باشد و برای مجموعه های بسیار بزرگ داده ها که دارای پیچیدگی خطی مناسب با تعداد ایمیل های آموزش می باشند مناسب است. برای نمایش ویژگی از روش فرکانس کلمه معکوس فرکانس سند استفاده گردید. این روش موجب می شود تا بتوان ماتریس ویژگی کارآمدتری جهت ورود به شبکه عصبی داشته باشیم و بتوان نتایج مفیدتری را حاصل کرد.ماتریس ویژگی حاصل به عنوان ورودی به شبکه عصبی داده شد. معیارهای ارزیابی برای تعیین مناسب بودن فیلترینگ با رویکرد شبکه عصبی فراخوان هرزنامه، فراخوان ایمیل معتبر، دقت هرزنامه و دقت ایمیل معتبر در نظر گرفته شد. نتایج مجموعه آزمون با استفاده از تغییر در تعداد دورهای آموزش و تعداد نورونهای لایه پنهان مورد ارزیابی قرار گرفت که نشان دهنده مناسب بودن و توانایی شبکه عصبی با ویژگیهای ذکر شده جهت فیلتر هرزنامه است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

​اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.