شناسایی ویژگی های برتر هتل های چهار و پنج ستاره منتخب گردشگر پذیر اروپا با استفاده از متن کاوی بر روی نظریات مشتریان

شناسایی ویژگی های برتر هتل های چهار و پنج ستاره منتخب گردشگر پذیر اروپا با استفاده از متن کاوی بر روی نظریات مشتریان


  • 915 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

داده کاوی در دنیای امروز کابردهای زیادی در آمار و کشف الگوهای پنهان دارد و متن کاوی یکی از زیر مجموعه های داده کاوی می باشد که میتواند به ما در کشف الگوهای پنهان در متن ها کمک کند در این پژوهش سعی شده است که کابرد داده کاوی را صنعت توریسم نشان دهد و بیان کند که داده کاوی چگونه می تواند به کشف الگوهای پنهان نظرات مشتریان کمک کند و نشان دهد از دیدگاه مشتریان چه ویژگی هایی برای انتخاب یک هتل مهم می باشد و چه ویژگی از اهمیت کمتر برخوردار می باشد همچنین می توان ویژگی های حمایت کننده ویژگی های اصلی را شناسایی کرد که باعث می شود میزان اهمیت ویژگی اصلی به نسب بالایی افزایش یابد و انتخاب هتل به راحتی توسط مشتریان انجام شود و مشتریان دیگر درگیر خواندن نظرات زیاد درباره هتل های مختلف نمی شود و انتخاب هتل ها را سریع تر و بهتر می کند. 
در تکمیل این پژوهش میتوان رتبه بندی های هتل ها براساس ویژگی های اصلی و حمایت کننده و همچنین ترکیبی ارائه نمود که یکی از کارهایی می باشد که می تواند انتخاب هتل پیش از پیش برای کاربران آسان کند و همینطور ارائه یک سیستم تصمیم یار هم میتواند مشتریان با ارائه نظر خود درباره ویژگی مورد انتظار از خود از هتل و امتیاز دهی به ویژگی ها به هتل دلخواه خود توسط سیستم تصمیم بار برسند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.