طراحی ساختار مدیریت ارتباط با مشتریان مبتنی بر داده کاوی

طراحی ساختار مدیریت ارتباط با مشتریان مبتنی بر داده کاوی


  • 861 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

1- یکی از اهداف مهم و نهایی برای سازمان ها ، جلب رضایت مشتریان است که این خود باعث تداوم و افزایش ارتباط آنان خواهد شد. در نتیجه سو به دنبال یافتن بازار هدف و از سوی دیگر کسب رضایت مشتریان است بنابراین سازمان ها نیاز به یک ابزار قدرتمند دارند تا بتوانند اطلاعات ارزشمندی که ممکن است مخفی باشند را کشف نمایند. 
2- تمرکز اصلی ما بر روش های ابقاء مشتری برای بهبود روابط مشتری از طریق داده کاوی بود. داده کاوی سبب سریع تر شدن فرآیند جستجو در پایگاه های بزرگ داده و استخراج الگوهای خرید مشتری شده، تا بتوان مشتریان را در گروه هایی دسته بندی نماییم و به صورت بهینه ای از پایگاه های داده استفاده کرد. 
3- استخراج داده به عنوان یک زمینه تحقیقاتی جدید در قالب فرآیندی مهم و گسترده ارائه گردید . امروزه ، استخراج داده در محدوده ای وسیع از رشته ها استفاده شده و سیستم های استخراج داده بازرگانی بسیاری نیز قابل دسترسی می باشد . بر مبنای بررسی جزئیات ساختار CRM موجود ، یک شماتیک طراحی جدید از سیستم های مدیریتی ارتباط مشتری بر اساس استخراج داده ارائه شده است و جزئیات طراحی آن ها نیز بصورت جزئی توضیح داده شده است.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.