طراحی مفهومی امکان سنجی پیاده سازی سامانه پاسخگوی هوشمند نقطه تجاری ایران

طراحی مفهومی امکان سنجی پیاده سازی سامانه پاسخگوی هوشمند نقطه تجاری ایران


  • 448 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده
سامانه پاسخگوی هوشمند نقطه تجاری ایران سامانه مواد خدمات الكترونیكی برای صادر کنندگان و وارد کنندگان کالاها و خدمات است که جهت درج بر روی نقطه تجاری ایران در نظر گرفته شده است . به کمک خدمات این سامانه برای كاربران امکان انجام از راه دور بخش اعظمی از خدمات اطلاعاتی ، سامانه ای، اخذ راهنمائی های فعالیتی ، اطلاع از گردش کار، قوانین و الزامات حقوقی به روز، تسهیل اعمال معاملاتی، توزیع فرصت های تجاری و تجمیع خدمات الکترونیکی ذینفعان و همکاران نقطه تجاری بر روی یک شبکه رایانه ای عملی خواهد شد. به این مقاله نتیجه پژوهشی است که پس از مطالعات موضوعی با طراحی مفهومی سامانه راه حل ادامه یافته و پس از تشریح گزینه های راه حل و امکان سنجی مبتنی بر مدل در ابعاد اقتصادی، فنی و اجرائی، چهار راه حل امکان سنجی شده نهائی بعنوان راه حل توصیف نموده است. این پژوهش نوآورانه که در جهت بومی سازی و انتقال فناوری تجارت الکترونیکی اقدامی موثر است به سفارش وزارت بازرگانی در معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است.

نتیجه گیری
همــسازی بــا تحــولات مــستمر فنّــاوری هــای تجــارت الکترونیکی و نیاز به بـومی سـازی آنهـا ایجـاب می کند نقـش کلیـدی فنّـاوری هـای رایانـه و اطلاعـات در تسهیل و تسریع امور همواره بعنوان ثمره کمینه مـد نظـر قـرار گرفتـه و راه حل هـای پیـشنهادی در حـین انتخـاب گزینه های ممکن از این منظر نیز مورد بازبینی واقع شوند. در عین حال سرمایه گذاری در پژوهش های کاربردی از این منظـر مولـد ارزش افـزوده قابـل توجـه بـرای سـازمانهای کارفرما و پژوهشگران پیمانکار در جهت تـدقیق جزئیـاتی است که در طراحی های مدل مفهومی و امکان سنجی مـا را از خطاهای اجرائی فاحش باز می دارد.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار  که شامل چهار صد 400 مقاله فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.