علم داده در صنعت ایران، پیاده سازی ناموفق سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها

علم داده در صنعت ایران، پیاده سازی ناموفق سیستم های اطلاعاتی در سازمان ها


  • 498 بازدید

وضعیت علم داده در صنعت چندان روشن نیست. شرکتهای زیادی تلاش کرده اند دپارتمانی را به علم داده اختصاص دهند یا به عنوان یک شرکت مستقل در زمینه تحلیل داده ها فعالیت کنند. اما پژوهشی برای شناسایی چالشها و موانع کار در این زمینه انجام نشده است. در این قسمت به تعدادی از این موارد اشاره می شود:

یکی از عواملی که در موفقیت پروژه های داده موثر است، موفقیت در استقرار سیستم های اطلاعاتی است که تولید کننده این داده ها هستند. اگر سیستم های اطلاعاتی به درستی پیاده سازی نشده باشند و مورد پذیرش سازمان قرار نگرفته باشند، طبیعتا داده هایی که در این سیستم ها ثبت شده است با واقعیت تفاوت دارد و تهیه هیچ گزارش یا اجرای هیچ الگوریتمی نمی تواند ارزشی برای سازمان ایجاد کند. برای مثال اگر در سیستم فروش یک سازمان میزان فروش ثبت شده با واقعیت تطابق نداشته باشند یا فروش تعدادی از کالاها با مشخصات یا قیمت غیرواقعی ثبت شده باشد، طبیعتا تحلیل داده ها دانشی برای سازمان خلق نخواهد کرد. بنابراین پذیرش سیستم های اطلاعاتی پیش نیاز ایجاد داده های درون سازمانی درست و قابل استفاده است.

 

منبع : علم داده: مفاهیم و مهارت ها، سهرابی و ایرج

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.