عنوان مناسب در پژوهش های داده کاوی

عنوان مناسب در پژوهش های داده کاوی


  • 95 بازدید

آکادمی داده در این سالیان فعالیت خود همواره سعی داشته است در خدمت دانشجویان و محققین عزیز داده کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط باشد نشان به آن نشان که در وب سایت آکادمی داده  بیش از یک هزار مقاله ارزشمند و قابل اعتنا منتشر شده است تا مورد استفاده شما مخاطبین گرامی باشد. در این مبحث چندین مقاله مفید فارسی با لینک دانلود رایگان در حوزهای مختلف علم داده منتشر شده است. آکادمی داده این افتخار را دارد با ارائه محتوای آموزشی مفید در داده کاوی، متن کاوی، نظرکاوی، هوش تجاری و دهها حوزه دیگر یاری رسان شما عزیزان باشد. 

اگر در دوره تحصیلات تکمیلی هستید حتماً شنیده اید که در کارهای تحقیقاتی عنوان و خلاصه نگارش شده و انتخاب شده بسیار اهمیت زیادی دارند.
در این نوشتار به دنبال راهنمایی مخاطبین برای رسیدن به عنوان مطلوب برای کار پژوهشی خود هستید.
1- عنوان خوب شامل تعریف مسأله
در عنوان خوب برای مسائل داده کاوی باید حوزه فعالیت ما شخصی شود به طور مثال خواننده با دیدن عنوان بفهمد این تحقیق در زمینه داده کاوی سلامت انجام می شود یا داده کاوی اقتصاد.
به طور مثال عنوان و طبقه بندی مشتریان با استفاده از روش های داده کاوی می تواند به عنوان مناسب تر طبقه بندی مشتریان بانک ملی با استفاده از روش های داده کاوی تبدیل شود.
2- نوآوری باید اشاره گردد
در این بخش باید مخاطب با مطالعه عنوان ، در مورد نوآوری کار به قضاوتی برسد. عنوانی که به نوآوری و جنبه جدید بودن پژوهش اشاره ای نمی کنند، مناسب نیستند.
به طور مثال عنوان ،" طبقه بندی مشتریان بانک ملی با استفاده از داده کاوی " می تواند به عنوان مناسب تر " طبقه بندی مشتریان بانک ملی با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی و ژنتیک " تبدیل شود.
به طور خلاصه شایسته است در عنوان خود برای پایان نامه سادگی و روانی را نیز در نظر بگیرید.
در واقع برای رسیدن به یک عنوان مطلوب باید مخاطب با خواندن عنوان در وهله اول آن را بفهمد. بهتر است خواننده با نگاه کردن به عنوان ابزار یا رویکرد داده کاوی که ارائه شده است را متوجه گردد و نسبت به محتوای پایان نامه به قضاوتی برسد.

به شما اکیدا توصیه می گردد برای مشاهده مجموعه بی نظیر مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف به وب سایت دیتاهارت سر بزنید. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.