عوامل موفقيت دانش آموزان رشته كامپيوتر هنرستان دكتر حسابی ابهر

عوامل موفقيت دانش آموزان رشته كامپيوتر هنرستان دكتر حسابی ابهر


  • 1,017 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. داده کاوی این امکان را میسر کرد تا در مورد داده های تحصیلی دانش آموزان با تکنیک هایی که استفاده کردیم به نتایج زیر برسیم
. سطح تحصیلات والدين اكثر فارغ التحصیلان موفق، زیر دیپلم بوده، تعداد برادر و خواهر۲، معدل اول دبیرستانشان ۱۸ – ۱۹ بوده ، نمره درس ریاضی اول دبیرستانشان ۱۸ - ۱۹ بوده، نمره درس فیزیک اول دبیرستانشان ۱۸ - ۱۹ بوده، همکلاس بودن با دوستان صمیمی، به میزان زیادی به رشته کامپیوتر علاقه دارند ، قبل از ورود به این رشته کامپیوتر داشته اند و بازار کار رشته کامپیوتر در انتخاب این رشته برایشان مهم نبوده است.
. سطح تحصیلات والدين اكثر فارغ التحصیلان نا موفق، دیپلم بوده ، معدل اول دبیرستانشان ۱4 - ۱۲ بوده ، نمره درس ریاضی اول دبیرستانشان 16 - 14 بوده ، همکلاس نبودن با دوستان صمیمی، نمره درس فیزیک اول دبیرستانشان ۱4 - ۱۲ بوده، به میزان فراوان به رشته کامپیوتر علاقه دارند ، قبل از ورود به این رشته کامپیوتر نداشته اند و بازار کار رشته
کامپیوتر در انتخاب این رشته برایشان مهم نبوده است.
از عوامل مهم این سیستم، میزان تحصيلات والدين، تعداد خواهر و برادر، معدل سال اول دبیرستان، نمرات دروس ریاضی و فیزیک، همکلاس بودن با دوستان صمیمی، داشتن کامپیوتر قبل از ورود به این رشته و میزان توصیه سایر اعضاء خانواده جهت انتخاب این رشته میباشد.

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.