كاربرد داده كاوی در پیش بینی نوع بیماری و بهترین نحوه درمان بیماران اورژانسی

كاربرد داده كاوی در پیش بینی نوع بیماری و بهترین نحوه درمان بیماران اورژانسی


  • 513 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

تحقیقات نشان داده كه تكنیك های داده كاوی می تواند نقش موثری در شناسایی بسیاری از بیماری ها از قبیل سرطان، حملات قلبی، میزان شدت آسیب دیدگی و ارائه بهترین راه درمان داشته باشد و بدین ترتیب با توجه به توانایی های این علم می توان به تشخیص سریع بیماری بیماران اورژانسی پرداخته و حتی بهترین روش درمانی را پیشنهاد داد. همچنین می توان با استفاده از این تكنیك ها مدت زمان بستری، نحوه توانبخشی پس از درمان و یا مرگ را نیز پبشگویی نمود. در یك نگاه كلی می توان بیان نمود كه اغلب روشهای به كار رفته در تشخیص بیماری ها روش خوشه بندی و بیشترین الگوریتم مورد استفاده الگوریتم means-k می باشد و همچنین در شناخت شدت بیماران ترومایی، الگوریتم درخت تصمیم و رگرسیون در پیشگویی ها موثر عمل كرده است.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

در مورد داده کاوی سلامت

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید. ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.