مجموعه داده روانشناسی مربوط به افسردگی افراد مختلف در ایران

مجموعه داده روانشناسی مربوط به افسردگی افراد مختلف در ایران


  • 723 بازدید

امروزه در دانش پزشکی شاهد جمع آوری داده های فراوان در مورد بیماری های مختلف هستیم. تحقیق روی این داده ها و بدست آوردن نتایج و الگو های مفید در رابطه با بیماری ها یکی از اهداف استفاده از این داده ها است. در این مجموعه داده درباره بیماری افسردگی بحث شده است. در واقع از دهها ویژگی برای پیدا کردن احتمال وقوع یا عدم وقوع افسردگی استفاده شده است. در این مجموعه داده سعی شده است بر اساس ویژگی هایی مانند جنسیت، سن، وضعیت تاهل، وضع مالی، شغل، ورزش، موسیقی و ایمان فرد درباره احتمال وقوع افسردگی در او صحبت شود. محققین داده کاوی سلامت مخاطبین اصلی این دیتاست هستند. اگر در زمینه نحوه استفاده از این دیتاست برای تحقیقات خود ابهاماتی دارید می توانید از آکادمی داده مشاوره بگیرید. برای آگاهی از دیتاست های منتشر شده توسط دیتاهارت می توانید به کانال تلگرامی ما بپیوندید. 

مجموعه داده روانشناسی مربوط به افسردگی افراد مختلف در ایران

در این مجموعه داده ویژگی های زیر جمع آوری شده است:

1- جنسیت فرد

2- سطح تحصیلات فرد

3- وضعیت شغلی فرد

4- سن فرد

5- وضعیت تاهل

6- تعداد فرزند 

7- ورزش کردن یا  نکردن فرد

8- میزان گوش دادن فرد به موزیک

9- ایمان فرد

10- میزان مسافرت فرد

11- وضعیت مالی فرد

14- در نتیجه، افسردگی فرد در چه میزان است؟ 

این مجموعه داده برای کسانی که در زمینه داده کاوی سلامت تحقیق می کنند مفید می باشد. در این مجموعه داده می توان بین ویژگی های یاد شده و احتمال بروز افسردگی دانش نهفته را کشف کرد. در واقع بر اساس پیش فرض علم داده کاوی باید یک رابطه معنا دار بین ویژگی ها و ستون آخر این دیتاست مبنی بر وقوع یا عدم وقوع افسردگی وجود داشته باشد که کار داده کاوان شناسایی این رابطه نهفته است. 

برای خرید این دیتاست به لینک زیر مراجعه بفرمایید. 

https://goo.gl/bmt4Q4

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است!