مجموعه داده های مناسب برای نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی

مجموعه داده های مناسب برای نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی


  • 1,092 بازدید

نظرکاوی یا تحلیل احساسات فیلد مطالعاتی است که سعی می کند احساسات، رفتار، نظرات و تحلیل افراد مختلف را نسبت به موجودیت ها و ویژگی های آن بیان کند. این موجودیت می تواند محصول ها، سرویس ها، سازمان ها، افراد و رخدادها و موضوعات باشد. یکی از مشکلاتی که به خصوص برای نظرکاوی، تحلیل احساسات و عقیده کاوی فارسی وجود دارد عدم وجود مجموعه داده و دیتاست مناسب است این موضوع باعث شده است که وقت بسیاری از یک تحقیقی که برای نظرکاوی، تحلیل احساسات و عقیده کاوی انجام می شود به تهیه دیتاست میگزرد. این مشکل توسط وب سایت دیتاهارت تا حدود بسیار زیادی رفع شده است و بدین ترتیب با استفاده از این دیتاهای مشترک امکان مقایسه دقت های به دست آمده از تحقیقات نیز میسر می گردد. 

نظرکاوی(عقیده کاوی) چیست؟

انواع نظرکاوی کدامند؟

سرآغازی بر مبحث نظرکاوی؟

کاربردهای نظرکاوی،عقیده کاوی یا تحلیل احساس

در وب سایت دیتاهارت می توانید به مجموعه داده(دیتاست) در حوزه زبان فارسی برای نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی دست یابید. نظرات فارسی هتل، کالا، فیلم و توییت های مختلفی که برچسب گزاری شده است مجموعه کم نظیری برای  نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی فارسی می باشد. محققین  نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی می توانند از این نظرات برچسب گزاری شده برای تحقیقات خود استفاده نمایند. در این دیتاست ها صدها و هزاران نظر فارسی برچسب گزاری شده وجود دارد. 

مجموعه داده(دیتاست) در حوزه زبان انگلیسی نیز برای نظرکاوی ، تحلیل احساسات و عقیده کاوی انگلیسی توسط وب سایت دیتاهارت ارائه شده است این دیتاست ها رایگان بوده و با توضیحات مناسب در وب سایت دیتاهارت منتشر شده اند. 

در لینک زیر می توانید مجموعه ای کاملی از دیتاست های فارسی و انگلیسی برای نظرکاوی، تحلیل احساسات و عقیده کاوی بیابید:

اگر به پژوهش در حوزه نظرکاوی علاقه مند هستید توصیه می کنیم مجموعه  پنجاه مقاله فارسی مرتبط با نظرکاوی، عقیده کاوی و تحلیل احساسات را تهیه بفرمایید.

اگر در حال پژوهش در حوزه نظرکاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.