مدلی برای تحلیل رفتار مشتریان الکترونیک طب سنتی با استفاده از الگوریتم داده کاوی به منظور بهبود ارتباط با مشتری (مطالعه موردی:عسل درمانی)

مدلی برای تحلیل رفتار مشتریان الکترونیک طب سنتی با استفاده از الگوریتم داده کاوی به منظور بهبود ارتباط با مشتری (مطالعه موردی:عسل درمانی)


  • 936 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


 

از آنجایی که علم پزشکی و در کنار آن طب سنتی در حال تغییر و پیشرفت دائمی است، جهت دهی درست رفتاری مشتریان، برای بهبود هر چه بیشتر در این مسیر، موثر می باشد. در این میان علومی چون مدیریت ارتباط با مشتری، داده کاوی، آمار و مدیریت استراتژیک برای تکمیل و کارایی این فرآیند، یاری دهنده بوده و به منظور شناخت رفتار درست با مشتریان، موثر می باشند. در این دستاورد با استفاده از تحلیل خوشه ای، مشتریان هدف شناسایی شده و پیشنهاداتی در جهت مدیریت درست ارتباط با مشتریان، به منظور دستیابی بهتر به اهداف سازمانی بیان گردیده است. در ادامه با ترکیب این اطلاعات با ماتریس رشد - سهم مشاوران بوستون، تحلیل و راهکاری در جهت افزایش سهم و رشد بازار صنعت مربوطه، انجام شده است. به دلیل عدم اعتماد صاحبان سرمایه در شرکت عسل دارویی به اثر بخشی تمام محصولات نسبت به امراض، به جمع آوری و تحلیل اطلاعات جدید از دسته بهترین مشتریان ( دسته سه ستاره ) از خوشه بهینه ۴ پرداخته شده و کاتالوگ جدید از محصولات اثر بخش متناسب با امراض مرتبط، معرفی و در اختیار شرکت قرار داده شده است. مسلما شرکت، باید تغییراتی آشکار در جهت بهبود شرایط رقابتی تجارت و فروش الکترونیک متناسب با پیشنهادات مطرح شده ایجاد نماید.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.