مروری بر روشهای کشف تقلب در بیمه های درمانی با استفاده از تکنیک های داده کاوی

مروری بر روشهای کشف تقلب در بیمه های درمانی با استفاده از تکنیک های داده کاوی


  • 991 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

داده کاوی در زمینه حوزه بیمه درمانی روز به روز در حال گسترش می باشد تا این بخش از صنعت را نیز توسعه داده و در تشخیص خطاهای رسیدگی به اسناد و جلوگیری از تقلب یاری رسان باشد و این کار با افزایش کارایی کارشناسان رسیدگی به درخواست ها و نیز پیش بینی تقلب و کلاهبرداری ها صورت می پذیرد.
 در مرور ارائه شده، بصورت خلاصه به دسته بندی و خلاصه سازی تکنیک ها و روش هایی که در تشخیص تقلب مالی و نیز تشخیص تقلب های حوزه بیمه درمانی مورد استفاده قرار میگیرند پرداخته شد تا به شرکت های بیمه دولتی و خصوصی چشم اندازی از کارهای انجام شده برای بهتر نمودن پیش بینی و رسیدگی به درخواست ها را ارائه دهد و این در حالیست که بررسی های دقیقتر و بیشتری میتواند در این حوزه صورت پذیرد. ممکن است که ما قادر نباشیم تا بصورت کلی تقلب را ریشه کن کنیم اما ما بطور قطع میتوانیم آن را کاهش دهیم. ما امروزه با بهره گیری از روش های داده کاوی و هوش منصوعی قادر خواهیم بود تا تقلب را تا درصد زیادی کاهش دهیم.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.