مروری بر پایگاه های داده NoSQL

مروری بر پایگاه های داده NoSQL


  • 485 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

در این مقاله به انگیزه ها، سیر تکامل و برخی از فرایندهای اجرای پایگاه های داده NoSQL پرداخته شد. پایگاه های داده NoSQL در سه دسته مختلف رده بندی شده و معدود اجراهای پایگاه های داده ها را مورد آنالیز قرار دادیم که درون این طبقات جای دارند. هر یک از آنها انگیزه خود را با تغيير شروط به دست آورده اند که منجر به توسعه آنها از صنعت گردیده است، هر پایگاه داده و اجرای آن دارای محاسنی در زمینه بررسی موسسه خاص با نگرانی های ابر، مثلا سهولت فعالیت، ارائه مدل داده انعطاف پذیر، دسترس پذیری بالا، مقیاس پذیری بالا و مقاومت در برابر اشکال می باشد. هر پایگاه داده NoSQL باید به شیوهای مورد استفاده قرار گیرد که ادعاها و شروط کلی سیستم را برآورده سازد. یعنی نحوه طراحی پایگاه های داده مختلف برای نیل به دسترس پذیری و مقیاس پذیری بالا به خرج و هزینه همسانی قوی باید بررسی گردد. پایگاه های داده از تکنیک های گوناگونی برای نیل به این هدف استفاده کرده و به نظر می رسد با این شروط تناسب دارند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.