مطالعه ی داده كاوی براساس مدیریت مشتری در تجارت الكترونیك

مطالعه ی داده كاوی براساس مدیریت مشتری در تجارت الكترونیك


  • 464 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

تمایل طبیعی به طرف به دست آوردن پیش بینی های درست است اما مرحله بعدی ساخت یك مدل طبقه بندی است كه مشابه انسان باشد اگرچه پردازش ها نیز مطلوب می باشند. به عبارت دیگر علاوه بر داشتن دقت بالا مدل طبقه بندی باید شامل قوانین ساده قابل درك باشد. آسان ترین راه برای داشتن یك سری قوانین از یك درخت تصمیم، نوشتن قوانینی است كه توصیف كننده ی مسیرهای هر برگ باشد. اگرچه قوانین حاصله با این روش همانند درخت تصمیم اصلی پیچیده می باشد بنابراین هیچ پیشرفتی وجود ندارد. آنالیز محتوایی برای تبدیل اطلاعات ساخت نیافته سرویس مشتریان به داده سرویس ساخت یافته مشتری می باشد. سیستم اخبار الكتریكی ، لیست زیر مجموعه های اخبار الكتریكی و لیست حضار كنفرانس كه تركیب شده و جا به جا شدند، بعد از جا به جایی و تبدیل داده ای، یك پایگاه داده ای از روابط بین كمپانی و مشتریان آنها تثبیت می شود.این پایگاه داده ای می تواند برای بررسی انواع متفاوت احتیاجات مشتریان مورد استفاده قرار گرفته، مزیت های اخبار الكتریكی را ارزیابی كرده و اطلاعات حضور كنفرانس را به دست آورد. علاوه بر این، مدل آنالیزی می تواند برای درك احتیاجات ممكن مشتری و الگوی رفتاری مشتری مورد استفاده قرار گرفته و سرویس مناسب مشتریان متفاوت را فراهم كند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.