معرفی آموزش های لیندا: اصول علم داده

معرفی آموزش های لیندا: اصول علم داده


  • 1,248 بازدید

 لیندا یک پلتفرم ید گیری آنلاین است که به همه کسانی که به دنبال یادگیری در تجارت، نرم افزار، تکنولوژی و مهارت‌های مختلف هستند کمک می‌کند.

 شرکت لیندا با تولید ویدیوهای آموزشی سعی می کند در حوزه های مختلف آموزش تولید کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهد. سابقه ۲۰ ساله لیندا در این کار و تولید ویدئو در ۵ زبان باعث اعتبار و گشترش روز افزون آن شده است. امروز شرکت لیندا به بیش از ده هزار سازمان سرویس های آموزشی ارائه می دهد. این شرکت در حوزه علم داده نیز بسیار فعال است و ده ها ویدیو آموزشی ارائه کرده است. در این بخش به معرفی یکی از آموزش ها پرداخته می شود.
در این آموزش لیندا به دنبال بیان مفاهیم اصول علم داده و استفاده از یادگیری ماشین برای آن است. یکی از بهترین آموزش های ممکن برای فهم اولیه داده کاوی و علوم داده می باشد. ابتدا مفهومی مانند طبقه بندی توضیح داده می شود سپس با استفاده از چهار ابزار و زبان برنامه نویسی معروف در علم داده پیاده سازی انجام می شود. ابتدا در زبان های برنامه نویسی آر و پایتون پیاده سازی انجام شده سپس با استفاده از ابزار نایم و رپیدماینر پیاده سازی از یک مثال برای طبقه بندی ارائه می گردد. تمامی مجموعه داده ها و کدهای تولید شده در کنار آموزش ارائه شده است. این آموزش برای شروع یادگیری مفاهیم داده کاوی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی و ابزارهای داده کاوی بسیار مناسب است. 
برای فهم بهتر از این آموزش داشتن پیش زمینه از علوم داده باعث فهم آسان تر می شود. در این آموزش محتویات زیر ارائه شده است:
مباحث عبارتند از:
پیش نیازهای داده کاوی
داده کاوی با استفاده از R، Python، Orange و RapidMiner
کاهش اطلاعات
خوشه بندی داده ها
تشخیص آنومالی
تجزیه و تحلیل انجمن
تجزیه و تحلیل رگرسیون
استخراج متن 
این آموزش در حدود چهار  ساعت با عنوان زیر توسط لیندا ارائه شده است. 
Data Science Foundations: Data Mining
آموزش های لیندا معمولا در گستره وب قابل دانلود به صورت رایگان است.