معرفی مقالاتی برای بررسی بیشتر در حوزه نظرکاوی - خان

معرفی مقالاتی برای بررسی بیشتر در حوزه نظرکاوی - خان


  • 455 بازدید

نظرکاوی( عقیده کاوی، اندیشه کاوی یا تحلیل احساسات) فیلد مطالعاتی است که سعی می کند احساسات، رفتار، نظرات و تحلیل افراد مختلف را نسبت به موجودیت ها و ویژگی های آن بیان کند. این موجودیت می تواند محصول ها، سرویس ها، سازمان ها، افراد و رخدادها و موضوعات باشد.  این نظر می تواند مثبت و یا منفی و یا هیچکدام از این دو باشد و به صورت نظر خنثی طبقه بندی شود. افراد نسبت به موضوعات مختلفی مثل فیلم ها محصولات و یا سیاستمداران ابراز نظر می کنند که در این صورت می توان با نظر کاوی همه اینها را استخراج کرد و از این اطلاعات برای اهداف بعدی خود استفاده کرد.  دانستن در مورد نظرکاوی و کارهای انجام شده در مورد آن یکی از موضوعاتی است که محققین به تحقیق درباره آن می پردازند و خروجی تحقیقات خود را تحت عنوان سوروی(Survey) یا بررسی منتشر می کنند در این سلسله مقالات درباره بررسی های خوبی که برای نظرکاوی انجام شده است توضیحاتی ارائه شده و در پایان مرجع اصلی مقاله برای بررسی بیشتر ارائه می گردد.

در بررسی توسط خان استخراج نظرات از متون موردتوجه بوده است. نظر کاوی یک پروسه‌ای است که سعی می‌کند بر اساس نظرات منتشرشده دانشی را از متون استخراج کند به همین دلیل برخی محققین نظر کاوی را نیز زیرمجموعه‌ای از علوم کشف دانش دانسته‌اند. بعدازاینکه نظرات در وب منتشر شد و در دسترس همه قرار گرفت توجه محققین و پژوهشگران نیز به این حوزه جلب شد. وجود این نظرات و فضای جدید در وب یک فرصت استثنایی برای ایجاد مدل‌هایی برای کشف دانش و علوم از وب است. با توجه به این حجم نظرات می‌توان از آن‌ها برای بازیابی اطلاعات استفاده کرد. در این مقاله سعی می‌شود ابتدا تعریف کلی ازنظر کاوی ارائه گردد و سپس رویکردهایی که برای نظر کاوی ارائه‌شده‌اند بررسی گردد. در این پژوهش تمرکز اصلی بر روی رویکردهایی است که از الگوریتم‌های ماشین یادگیری برای نظر کاوی استفاده می‌کنند. استفاده از الگوریتم‌های ماشین یادگیری برای متن‌کاوی و داده‌کاوی سابقه طولانی دارد. در نظر کاوی نیز استفاده از این الگوریتم‌ها برای ایجاد مدل مرسوم است. در این تحقیق روش‌هایی که از الگوریتم‌های ماشین یادگیری استفاده کرده‌اند و عملکرد این الگوریتم‌ها در مسائل مختلف بررسی می‌شود. یکی از اهداف این بررسی ارائه راه‌حل برای کسانی است که می‌خواهند از این الگوریتم‌ها برای نظر کاوی استفاده کنند.

K. Khan, B. Baharudin, and A. Khan, "Mining opinion from text documents: A survey." In Digital Ecosystems and Technologies, 2009. DEST'09. 3rd IEEE International Conference on, pp. 217-222, 2009.

اگر به پژوهش در حوزه نظرکاوی علاقه مند هستید توصیه می کنیم مجموعه  پنجاه مقاله فارسی مرتبط با نظرکاوی، عقیده کاوی و تحلیل احساسات را تهیه بفرمایید.

اگر در حال پژوهش در حوزه نظرکاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.