معرفی کتاب در حوزه علم داده: Deep Learning

معرفی کتاب در حوزه علم داده: Deep Learning


  • 296 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده‌کاوی، متن کاوی، نظر کاوی(عقیده کاوی) و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه علم داده  به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Deep Learning

  • Intro and explanation of the importance of deep learning
  • Algorithms – backpropagation, convnets, recurrent neural nets
  • Unsupervised deep learning
  • Attention mechanisms

یادگیری عمیق یکی از موضوعات مورد توجه و داغ در یادگیری ماشین است در این کتاب سیر تا پیاز یادگیری عمیق بحث شده است و خوانندگان کتاب موضوعی در یادگیری عمیق نیست که با آن آشنا نگردند. اگر در زمینه یادگیری عمیق فعالیت می کنید مطالعه این کتاب از نان شب برای شما واجب تر است. در این کتاب به تفصیل درباره تئوری یادگیری عمیق و کتابخانه یادگیری عمیق در پایتون صحبت شده است. 

این کتاب به دنبال آموزش مفاهیم یادگیری عمیق است. این کتاب در 20 فصل شامل عناوین بالا و 716 صفحه به بازار عرضه شده است.

با تلاش های آکادمی داده و تیم فنی دیتاهارت پی دی اف این کتاب به صورت رایگان برای دانلود ارائه می گردد. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد یادگیری عمیق که شامل 50 مقاله فارسی در مورد الگوریتم ها و روش های یادگیری عمیق است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

گر در زمینه یادگیری عمیق در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.