معرفی کتاب در حوزه علم داده: Introduction to statistical learning

معرفی کتاب در حوزه علم داده: Introduction to statistical learning


  • 508 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند  داده‌کاوی، متن کاوی، نظر کاوی(عقیده کاوی) و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه علم داده  به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Introduction to statistical learning

این کتاب یکی از بهترین کتابها برای ورود به مفاهیم یادگیری ماشین است. این کتاب مفاهیم اولیه و مثال های بسیاری برای فهم بهتر علوم آماری و یادگیری ماشین ارائه می دهد. همان طور که مطلع هستید زبان برنامه نویسی R در بین متخصصین آمار بسیار پر طرفدار است و این متخصصین با استفاده از زبان برنامه نویسی آر اقدام به کشف دانش از داده های خام می کنند. در این کتاب مفاهیم زیر ارائه شده است.

  • K-fold cross-validation
  • Regularization
  • Feature selection
  • Polynomial regression
  • Tree based methods
  • Support vector machines
  • Unsupervised learning

شایان ذکر است در این کتاب مفاهیم مدل های خطی به طور گسترده بحث شده است و مدل های رگرسیون ساده، خطی، لجستیک و... از مفاهیمی هستند که به کررات در علم داده و آمار مورد استفاده قرار می گیرند. 

این کتاب به دنبال آموزش مفاهیم یادگیری ماشین به طور کاملا پیشرفته است. این کتاب در 10 فصل شامل عناوین بالا و 441 صفحه به بازار عرضه شده است. 

با تلاش های آکادمی داده و تیم فنی دیتاهارت پی دی اف این کتاب به صورت رایگان برای دانلود ارائه می گردد. 

اگر در زمینه علم داده در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.