معرفی کتاب در حوزه علم داده: Python Data Science Handbook

معرفی کتاب در حوزه علم داده: Python Data Science Handbook


  • 2,233 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند  داده‌کاوی، متن کاوی، نظر کاوی(عقیده کاوی) و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 

معرفی کتاب در حوزه علم داده


همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه علم داده  به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Python Data Science Handbook

این کتاب برای کسانی که علاقه وافری به یادگیری علم داده در پایتان(پایتون) دارد نوشته شده است. بر اساس آخرین تحقیقات زبان برنامه نویسی پایتان(پایتون) همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی در بین علاقه مندان به علم داده و یادگیری ماشین است. این کتاب برای تقویت دانش پایتانی(پایتونی) خواننده کتاب فوق العاده سودمند است. اگر تا کنون به صورت عملی با دیتا ها کار کرده باشید و به دنبال استخراج دانش از آنها بوده اید می دانید که پاک سازی داده سخت ترین مرحله کار است برخی علمای داده کاوی بر این باورند که هشتاد درصد از کار داده کاوی مربوط به پاکسازی داده می شود. در این کتاب به طور مفصل به مرحله پاکسازی داده پرداخته شده است. کتابخانه پانداس در این کتاب به تفصیل و با جزئیات مورد بحث قرار گرفته است. در پایان خواندن این کتاب به علاقه مندانی که به دنبال یادگیری همزمان پایتان(پایتون) و علوم داده هستند توصیه می گردد. 

  • IPython Shell
  • Numpy for computations
  • Data manipulation with Pandas
  • Data visualizations with Matplotlib
  • Machine learning with Scikit-Learn

این کتاب به دنبال آموزش یادگیری علم داده در پایتان(پایتون) به طور کاملا پیشرفته است. این کتاب در 5 فصل شامل عناوین بالا و 550 صفحه به بازار عرضه شده است. 

 

دانلود رایگان کتاب 

با تلاش های آکادمی داده و تیم فنی دیتاهارت پی دی اف این کتاب به صورت رایگان برای دانلود ارائه می گردد. 

اگر در زمینه علم داده در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.