معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Deep Text: Using Text Analytics to Conquer Information

معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Deep Text: Using Text Analytics to Conquer Information


  • 391 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه متن کاوی به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن متن کاوی قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 


Deep Text: Using Text Analytics to Conquer Information Overload, Get Real Value from Social Media, and Add Bigger Text to Big Data by Tom Reamy

این کتاب که توسط تام رمی نوشته شده است به دنبال یاد دادن نحوه استخراج دانش از داده های جریانی تولید شده در شبکه های اجتماعی و به خصوص شبکه اجتماعی توئیتر است. نویسنده کتاب سالهاست در زمینه متن کاوی فعالیت دارد. ایشان برای سالیان متمادی در شرکت های مختلف به دنبال تبدیل داده های خام به دانش های ارزشمند برای سازمان بوده است. یکی از نکات قوت این کتاب این است که نویسنده آن در پروژه های علمی بسیاری زیادی فعالیت داشته است. در واقع در جای جای کتاب اثر این تجربه عملی دیده می شود. 

این کتاب تلاشی است که اهمیت محتوای شبکه های اجتماعی را برای محققین متن کاوی بیان کند. این کتاب در 15 فصل و 424 صفحه به بازار عرضه شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.