معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Foundations of Statistical Natural Language Processing by Christopher D. Manning and Hinrich Schütze

معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Foundations of Statistical Natural Language Processing by Christopher D. Manning and Hinrich Schütze


  • 261 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه متن کاوی به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن متن کاوی قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Foundations of Statistical Natural Language Processing by Christopher D. Manning and Hinrich Schütze

این کتاب برای کسانی که علاقه وافری به تئوری مفاهیم متن کاوی دارند ایده آل است با استفاده از این کتاب می توانید زیر و بم مفاهیم متن کاوی را به صورت کامل یاد بگیرید و از آن برای تولیدات مقالات علمی استفاده کنید. این کتاب مخاطب کمتری در بین اشخاصی که در زمینه متن کاوی تجاری فعالیت می کنند دارد. بهتر است فعالین حوزه متن کاوی تجاری از کتابهای دیگر این حوزه استفاده کنند.  

این کتاب به دنبال ارائه تئوری متن کاوی به طور کاملا پیشرفته است. این کتاب در 16 فصل و 700 صفحه به بازار عرضه شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.