معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Introduction to Information Retrieval

معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Introduction to Information Retrieval


  • 633 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه متن کاوی به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن متن کاوی قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Introduction to Information Retrieval by Christopher D. Manning, Prabhakar Raghavan and Hinrich Schütze

این کتاب برای اشخاصی که در گام های اول برای فهم متن کاوی هستند بسیار مفید است. در این کتاب مفاهیم اولیه متن کاوی به خوبی ارائه شده است. این کتاب در محیط های آکادمیک بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و در دانشگاه استنفورد به عنوان منبع درسی شناخته می شود. مزیت اصلی این کتاب در مفید بودن برای محیط های آکادمیک و دانشجویان و طالبان علم است. به همین خاطر این کتاب برای اشخاصی که دید تجاری دارند مفید نیست و توصیه نشده است.

این کتاب به دنبال ارائه مفاهیم اولیه متن کاوی برای محققین متن کاوی است. این کتاب در 21 فصل و 504 صفحه به بازار عرضه شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.