معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Text Mining: Predictive Methods for Analyzing Unstructured Information

معرفی کتاب در حوزه متن کاوی: Text Mining: Predictive Methods for Analyzing Unstructured Information


  • 324 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند و تخصص خود در آن زمینه را افزایش دهند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
همان طور که میدانیم امروزه زبان انگلیسی زبان علم و دانش و زبان ارتباط بین انسانهاست. علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. در این بخش کتابهای معتبر چاپ شده در زمینه متن کاوی به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. این کتاب ها سالهاست مورد تائید اهل فن متن کاوی قرار گرفته اند و شما میتوانید مطالب آن ها را با خیالی آسوده مطالعه کرده و مورد استفاده قرار دهید. 

Text Mining: Predictive Methods for Analyzing Unstructured Information by Sholom M. Weiss, Nitin Indurkhya, Tong Zhang and Fred J. Damerau

این کتاب برای کسانی که با کتاب های کوچک ارتباط بهتری برقرار می کنند ارائه شده است در این کتاب ابتداد مقدمه ای بسیار کوتاه در مورد متن کاوی ارائه شده است و سپس در مورد مسائل و مشکلات متن کاوی در دنیای واقعی بحث می گردد. اگر طالب یادگیری متن کاوی هستید این کتاب فرصت بی نظیری در اختیار قرار می دهد. با استفاده از این کتاب با مشکلات دنیای واقعی متن کاوی که متن های غیر ساخت یافته هستند آشنا شده و در باره راه حل های ارائه شده برای استخراج دانش از متن صحبت شده است. 

این کتاب به دنبال ارائه مفاهیم اولیه متن کاوی و سپس ارائه راه حل برای مشکلات دنیای واقعی متن کاوی مانند متن های غیر ساخت یافته است. این کتاب در 8 فصل و 252 صفحه به بازار عرضه شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.