معرفی کتاب : اصول داده کاوی تان

معرفی کتاب : اصول داده کاوی تان


  • 974 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
خواندن کتاب برای فهم مسائل داده کاوی بسیار ضروری است زیرا متخصصین برای فهم کارکرد الگوریتم ها و روشهای داده کاوی نیاز به علم ریاضی، آمار و احتمالات دارند. 

“Introduction to data mining” by Tan, Steinbach & Kumar (2006)

این کتاب، یک کتاب بسیار خوبی برای معرفی داده کاوی به کسانی است که در شروع کار هستند و می خواهند با مفاهیم داده کاوی آشنا شوند. علاقه مندان داده کاوی از خواندن این کتاب لذت خواهند برد. این کتاب تمام موضوعات اصلی داده کاوی را مورد بحث قرار می دهد: خوشه بندی، طبقه بندی، الگو کاوی و غیره. علاوه بر این، شامل دو فصل بسیار خوبی در حوزه خوشه بندی است دو تن از نویسندگان این کتاب از متخصصین به نام خوشه بندی هستند. چیزی که من در مورد این کتاب مورد توجه است این است که فصل، تکنیک ها را با جزئیات کافی توضیح می دهد تا درک درستی از تکنیک ها و نقاط ضعفشان بر خلاف برخی از کتاب های دیگر که به جزئیات نرسیده اند، ارائه دهد. توجه داشته باشید که نسخه 3 این کتاب عرضه شده است. 
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کتاب داده کاوی کاربردی صنیعی آباده از این کتاب در قسمت اول آن استفاده کرده است و تقریبا خلاصه کتاب تان در کتاب آقای صنیعی آباده عرضه شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن  و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.