معرفی کتاب : متن کاوی با رویکرد پیش بینی

معرفی کتاب : متن کاوی با رویکرد پیش بینی


  • 984 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 

متن کاوی چیست؟

منظور از طبقه بندی متون چیست؟

انجام پایان نامه در حوزه متن کاوی

متن کاوی یکی از زیر مجموعه های علوم داده کاوی است که بعضا با نام کشف دانش در متون نیز مطرح می شود .طبق تعریف فرهنگ لغت آکسفورد به فرآیند یا عملی که مجموعه بزرگی از منابع نوشته شده را به اطلاعات جدیدی تبدیل کند متن کاوی گفته می شود.

در این بخش یکی از کتابهای مطرح در مورد متن کاوی که بیشتر جنبه پیش گویی با استفاده از متن کاوی را مطرح می کند را معرفی می کنیم. 
Fundamentals of Predictive Text Mining
Textbook by Nitin Indurkhya, Sholom M. Weiss, and Tong Zhang

این کتاب دارای محتوای زیر است:

  • از اطلاعات متنی به بردارهای عدد
  • استفاده از متن برای پیش بینی
  • بازیابی اطلاعات و استخراج متن
  • یافتن ساختار در یک مجموعه سند
  • به دنبال اطلاعات در اسناد
  • منابع داده برای پیش بینی: پایگاه داده ها، داده های ترکیبی 
  • موارد مطالعاتی 

این کتاب برای کسانی که به دنبال کار در حوزه متن کاوی هستند به شدت توصیه می گردد. ترجمه فارسی این کتاب نیز در بازار موجود می باشد و این ترجمه توسط فاطمه خزاعی انجام شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

 

 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.