معرفی کتاب : داده‎کاوی در نگهداری و تعمیرات

معرفی کتاب :  داده‎کاوی در نگهداری و تعمیرات


  • 1,202 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 
این کتاب توسط دکتر جمال شهرابی در 62 صفحه برای علاقه مندان کاربردهای داده کاوی ارائه شده است. ایشان یکی از اساتیدی است که بیشترین تعداد کتاب در حوزه داده کاوی را منتشر کرده است. در توضیح این کتاب می خوانیم:

امروزه مقوله نگهداری و تعمیرات یکی از مسائل اساسی پیش روی شرکت‎های تولیدی می باشد. در حالیکه سیاست های مبتنی بر تعمیرات اصلاحی هزینه‎های ناشی از توقف خطوط تولید، خسارت‎های جانی، تهدیدهای زیست محیطی و مصرف بیشتر انرژی را بدنبال دارد، رویکرد نگهداری پیشگیرانه می تواند راهکار مناسبی باشد. از طرفی اگرچه امروزه به مدد بکارگیری تجهیزات الکترونیکی در فرآیند تولید داده‎های فراوانی جمع‎آوری و ذخیره می‎گردند، اما به دلایلی همچون حجم زیاد داده‎ها که با نرخ بسیار بالایی در حال جمع‎آوری هستند، وجود خطا در داده‎های جمع آوری شده توسط سنسورها به دلیل وجود اغتشاش و وجود داده‎های گم شده، استفاده از چنین داده‎هایی را با مشکل روبرو کرده است. در این میان، روش‎های داده‎کاوی می‎توانند راه حل مناسبی برای رفع مشکلاتی از این دست و استفاده از دانش نهفته درون این حجم بالای داده باشد.

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.