معرفی کتاب: آموزش گام به گام داده کاوی با رپید ماینر

معرفی کتاب: آموزش گام به گام داده کاوی با رپید ماینر


  • 1,055 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 

در این مقاله کتاب آموزش گام به گام داده کاوی با RapidMiner نوشته آقای اسماعیلی معرفی می گردد. در این کتاب مفاهیم داده کاوی با استفاده از نرم افزار رپید ماینر توضیح داده می شود. 

فصل اول: حاوی مقدمه ای در مورد چگونگی انجام پروژه های داده کاوی است.

فصل دوم: آشنایی با محیط رپیدماینر در این فصل بحث شده است. 

فصل سوم: پارامترهای و عملگرهای رپیدماینر در فصل سوم بحث شده است.

فصل چهارم: عملگرهای مربوط به آماده سازی داده در این فصل گنجانده شده است.

فصل پنجم: حاوی مثال های کاربردی از داده کاوی و استفاده از آن در دنیای واقعی است. 

در حالت کلی این کتاب برای کسانی که در قدم های نخستین یادگیری داده کاوی هستند بسیار توصیه می گردد. زیرا مفاهیم به سادگی و شفاف بیان شده است. دیگر امتیاز این کتاب نوشته شدن به فارسی سلیس است که باعث فهم بهتر مطالب می گردد. از طرف دیگر سطح کتاب ابتدایی است و مطالب پیچیده تر از داده کاوی بیان نشده است.  

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر  پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.