معرفی کتاب: داده کاوی کاربردی محمد صنیعی آباده، سینا محمودی، محدثه طاهرپرور

معرفی کتاب: داده کاوی کاربردی محمد صنیعی آباده، سینا محمودی، محدثه طاهرپرور


  • 785 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 

کتاب داده کاوی کاربردی محمد صنیعی آباده، سینا محمودی، محدثه طاهرپرور یکی از موفق ترین کتاب ها در زمینه داده کاوی به زبان فارسی بوده است. این کتاب از معدود کتاب های فارسی در مورد داده کاوی است که توانسته است به چاپ سوم برسد. در این کتاب نویسندگان ابتدا در چند فصل مفاهیم کلی داده کاوی را بیان نموده اند. این مفاهیم به صورت ترجمه و تدوین از مطالب انگلیسی حاصل شده است. بعد از آن در این کتاب نرم افزار رپیدماینر توضیح داده شده و یک مجموعه داده توسط روش ها و الگوریتم های مختلف داده کاوی در رپید ماینر پیاده سازی شده است تا مخاطب با اصول اولیه این کار آشنا گردد. سطح این کتاب متوسط و متوسط به بالاست و با خواندن این کتاب مخاطب با اصول اساسی داده کاوی و کاربردهای آن آشنا می گردد. 

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر  پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.