مقایسه روشهای داده کاوی در بهینه سازی جستجوگر هوشمند با یادگیری ماشینی

مقایسه روشهای داده کاوی در بهینه سازی جستجوگر هوشمند با یادگیری ماشینی


  • 706 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

یافته های این مطالعه عبارتند از: 
1- بهبود بهره وری حاصل از الگوریتم های داده کاوی شامل مطالعه بر روی جستجوگر ها هستند .
2- SVM  و C4.5  هر یک در دسته های خود ( الگوریتم های یادگیری نظارت شده و نظارت نشده) خوب عمل کردند
 3 .means-K در فزایش عملکرد جستجوگر کمکی نمی کند.
.4کاستی های جستجوگر عمومی بیش از موضعی بوده و اطلاعات ارائه شده توسط آنها به طور قابل توجهی متفاوت است.
 .5ما روند یادگیری مورد نیاز یک جستجوگر را برای یک تصمیم گیری هوشمندانه مشاهده کردیم در حالی که استراتژی آن را انتخاب کردیم.
 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.