مهم ترین خدمات قابل ارایه در پزشکی با استفاده از داده کاوی

مهم ترین خدمات قابل ارایه در پزشکی با استفاده از داده کاوی


  • 602 بازدید

استخراج دانش از میان حجم انبوه داده های مرتبط با سوابق بیماری و پرونده های پزشکی افراد با استفاده از فرایند داده کاوی می تواند منجر به شناسایی قوانین حاکم بر ایجاد رشد و تسریع بیماری ها گردیده و اطلاعات ارزشمندی را به منظور شناسایی علت رویداد بیماری ها با توجه به عوامل محیطی حاکم در اختیار متخصیص و دست اندرکاران حوزه ی سلامت قرار دهد. مهم ترین خدمات قابل ارایه در پزشکی با استفاده از داده کاوی عبارتند از:

بررسی میزان تاثیر دارو بر بیماری و اثرات جانبی آن

 تشخیص و پیش بینی انواع بیماری ها مانند تشخیص و یا پیش بینی انواع سرطان ها

تعیین روش درمان بیماری ها

 پیش بینی میزان اقدامات پزشکی مانند اعمال جراحی

 تجزیه و تحلیل داده های موجود در سیستم های اطلاعات

ضرورت داده کاوی در شناسایی ارتباطات، الگوها و مدل هایی است که حمایت کننده پیش بینی ها و روند تصمیم گیری برای تشخیص و برنامه ریزی درمانی است.

در علم پزشکی کشف و تشخیص به موقع بیماری ها می تواند از ابتلا به بسیاری از بیماری های مهلک نظیر سرطان جلوگیری نموده و باعث نجات زندگی مردم گردد. هدف از روش های پیشگویی داده کاوی در پزشکی بالینی ساخت یک مدل پیشگویانه است که به پزشکان کمک می کند تا روش ها پیشگری، تشخیص و برنامه های درمانی خود را بهبود بخشند.

 بررسی کاربردهای داده کاوی در مبحث پزشکی، محمدی پور

 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در داده کاوی پزشکی یا سلامت در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.