میزان تاثیر میان وعده های غذایی بر کارایی دانش آموزان با داده کاوی

میزان تاثیر میان وعده های غذایی بر کارایی دانش آموزان با داده کاوی


  • 497 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 
در این مقاله به ارائه مدلی جهت پیش بینی عملکرد دانش آموزان متوسطه بر اساس فاکتورهای الگوی تغذیه و انتخاب میان وعده ها پرداختیم، ما مطالعه خود را روی دانش آموزان متوسطه بوشهر متمرکز نمودیم. به این منظور پس از تعیین ویژگی های مورد نظروانجام پیش پردازش روشهای مختلف داده کاوی را مورد آزمون قرار دادیم. نتایج نشان می داد که روش Baging در این زمینه از سایر روشهای داده کاوی کارایی بالاتری دارد. همچنین نتایج زیر بدست آمد:
1- در این روش نه تنها رابطه مصرف نوع میان وعده با کارایی دانش آموزان به اثبات رسید بلکه روش Baging با دقت
۷۷ درصد می توانست معدل دانش آموزان دبیرستان را بر اساس ویژگیهای استخراج شده پیش بینی نماید.
 ۲- عواملی که بیشترین تاثیر را در عملکرد دانش آموزان داشتند عبارت بودند از: مصرف میوه ها که اگر به عنوان میان وعده با بسته بندیها و کیفیت مطلوب ارائه شود نقش به سزایی در کارایی دارد، مصرف خشکبار ، علا رغم فرهنگ قدیم کشورمان که میان وعده مطلوبی بود امروزه نقش خود را از دست داده است و البته نیاز همتی جهت برگشت این میان وعده به انتخابهای اصلی دانش آموزان می باشد .

 

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.